Preskocit navigáciu

Oddelenie výcviku, vzdelávania a špecializačnej prípravy


HISTÓRIA:

Oddelenie výcviku bolo zriadené v roku 2005 pri Vojenskej nemocnici Ružomberok pracoviska Liptovský Mikuláš ako nástupnícka inštitúcia pre odbornú prípravu príslušníkov zdravotníckej služby OS SR po zrušenej Výcvikovej základni zdravotníckej služby Žilina. Reorganizáciou v roku 2010 sa stala súčasťou Odboru špecializovaných  zdravotníckych a veterinárnych činností Úradu hlavného lekára Ružomberok.

Prehľad počtov vyškolených príslušníkov v kurzoch organizovaných oddelením výcviku, vzdelávania a špecializačnej prípravy :

  • 2005 - 59 príslušníkov + 13 príslušníkov MV SR (Kurz zberačov ranených, Kurz zdravotníckych inštruktorov, Kurz PDP, MKS)
  • 2006 – 119 príslušníkov (Kurz zberačov ranených, Kurz prvej pomoci, Kurz PDP, MKS)
  • 2007 – 147 príslušníkov (Kurz zberačov ranených, Kurz prvej pomoci, Kurz PDP, MKS)
  • 2008 – 196 príslušníkov (Kurz zberačov ranených, Kurz prvej pomoci, Kurz PDP, MKS, Kurz kardiopulmonálnej resuscitácie, Kurz ošetrovania a obväzovanie traumatických poranení, Kurz medicíny katastrof)

CERTIFIKÁCIA PRACOVISKA:

Dňa 14. januára 2009 získalo oddelenie certifikát MZ SR pre vykonávanie kurzov prvej pomoci pre uchádzačov o vodičské oprávnenie a vodičov, certifikát MZ SR pre vykonávanie kurzov prvej pomoci pre inštruktorov prvej pomoci a taktiež certifikát MO SR pre vykonávanie kurzov obslúh PDP (poľný dezinfekčný prístroj) a MKS (malá kúpacia súprava).

 

Skočiť na menu


Share